S láskou k tělu

Stopka celulitidě aneb jak na hladký zadeček

Říká se, že snad každá žena ji má. Neustále s ní bojujeme a mnohdy nevyhráváme. Je celkem jedno, jestli je žena štíhlá nebo krev a mléko. Strašák jménem celulitida si v tomto ohledu nevybírá. Bojovat proti pomerančové kůži, jak také bývá označována, je nutné nekompromisně.

Sakra! Proč tu celulitidu mám?

Příčiny tohoto především estetického problému bývají souhrou několika faktorů. Patří mezi ně:

  • dědičné předpoklady
  • nedostatek pohybu
  • nedostatečný lymfatický systém
  • antikoncepce
  • špatná životospráva a životní styl
  • nadbytek tělesného tuku
  • stárnutí

Bohužel pro nás ženy. My touto nemocí trpíme častěji než muži. Je to především kvůli to mu, že se nám většinou ukládá tuk na bocích, stehnech a zadečku. Ženy mají tenčí kůži a tuky, které jsou uloženy v podkoží tlačí proti povrchu pokožky. A hle, celulitida je na světě!

Chci hladkou prdelku!

Léčba pomerančové kůže má svá specifika. Záleží, v jakém stadiu se právě nachází. Jinak se budete léčit v prvním nebo ve druhém stádiu, kdy je celulitida vidět jen při zmáčknutí kůže mezi prsty anebo při zatnutí svalů.  Tam stačí dodržovat uvedené rady, které jsem pro vás sepsala níže jako prevenci. Ve třetí a čtvrté fázi jsou ďolíčky viditelné již při stání či sezení a postupně přechází až k výrazným hrbolkům, které jsou takřka neléčitelné.

Pro zmírnění projevů ve třetí až čtvrté fázi se doporučuje pravidelná manuální lymfodrenáž. Lze vyzkoušet i přístrojovou, ale ruční je dle mnohých zkušeností daleko účinnější. Vhodné je i pití čajových směsí, které podpoří odplavení škodlivin a toxinů z těla. Zároveň lze s tím spojit popíjení voňavého a teplého čaje, s chvílí oddechu a času jen sama pro sebe.

Také lze podstoupit kavitaci neboli liposukci, která s pomocí ultrazvuku odstraňuje tukové buňky. Těm pak naruší jejich strukturu a jsou vyloučeny močí z těla ven.

Existuje samozřejmě mnoho dalších účinných metod. Například laserová lipolýza, injekční lipolýza, kripolýza, které fungují obdobně jako výše zmíněná kavitace. Výběr léčby záleží jen na preferencích dané metody. Přesto je nutné nezapomenout na pravidelnost podstupované léčby a trpělivost.

…. a už se nevracej!

Prevence v případě celulitidy je nesmírně důležitá, obzvláště když jsme se jí pracně zbavily. A co pro to udělat?

Nezapomenout, že ze všeho nejdůležitější je zdravá a pestrá strava. Jedno nezdravé jídlo občas neublíží, ale nemělo by to být na denním pořádku.

Najít si pohybovou aktivitu, která jen při představě na ní, vám činí radost. Mít v plánu chodit do fitness 3x týdně, je krásná věc, nicméně když to děláme jen z povinnosti. Tak nás to brzy přestane bavit.

V případě, že si chcete pořádně zacvičit pod dohledem trenérky. A tak mít zaručen úspěch při boji proti tukům a celulitidě. Plus cvičit v prostředí, kde se vyskytují jen samé ženy. Tak tohle všechno vám umožní jedině fitness Countors. Tohle fitness vás zaručeně bude bavit. 

Názory odborníků na pitný režim se různí, ale nic nezkazíte tím , když vypijete alespoň 2 litry denně čisté vody bez bublin.

Používat krémy a peelingy, které mají za úkol podpořit krevní oběh. Minimálně 1x denně, nejlépe na noc, postižené partie krouživými pohyby namazat vybraným výrobkem.

Zkušenost mám s krémy od Eveline cosmetics. Před rokem jsem od nich testovala Slim extreme 3D termoakivní zeštíhlující krém, který jen po pár chvil mě na všech promazaných místech doslova a do písmen zahřál. Dal by se přirovnat k oblíbenému skořicovému gelu, ale tento byl pro pokožku příjemnější.

V současnosti testuji Slim extreme 4D scalpel, který zase pro změnu daná místa zchladí. Funguje na principu kripolýzy. A slibuje již po 7 dnech redukci celulitidy. Nyní můžete posoudit na fotografiích níže, jak moc mi pomohl. Za mě jednička s hvězdičkou.

Před 7 dny
Po 7 dnech masáže se Slim extreme 4D Scalpel


Jak vy bojujete s celulitidou? Podělte se se svými zkušenostmi a rady, jak jste se jí zbavili. Budu se na všechny vaše příspěvky těšit dole pod tímto článkem. Užívejte si prvních podzimních dnů A mějte se rády.

Šťastná eL.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště