S láskou k tělu

Staň se olejovou královnou krásy

Na každý kosmetický problém existuje olej, který unikátními vlastnostmi a schopnostmi se postará o krásnější vzhled. Staň se královnou krásy, mládí a zdraví s pomocí přírodních olejů. Využívej jejich sílu a moc pro své zkrášlující obřady. Pokud stojíš o unavený vzhled, suchou pokožku a vlasy bez lesku. Rozhodně nečti dál!

Pokožka, pleť i vlasy jsou neustále vystavovány škodlivým vlivům. V teplých měsících nejčastěji slunci, chlorované vodě a klimatizaci. V zimních měsících zase studenému dešti, větru, a mrazu. K tomu se přidá stres, starosti, povinnosti a unavený vzhled nemilosrdně přichází. Proto je důležité tolik o sebe pečovat. Už jen pro ten spokojenější pocit ze sebe samé.

Kokosový olej

Kokosový olej pro svoji univerzálnost je velice oblíbený. Protože lze ho využít prakticky jakkoliv. Při vaření, pečení, péči o tělo a vlasy.  Obsahuje vitamíny A, C, E, mastné kyseliny a kyselinu laurovou. Další cenné informace naleznete na webových stránkách Purity Vision.

TIP: Drsná a suchá místa na těle? Zbav se jich! Výrob si domácí peeling  s kokosovým olejem. Příprava je jednoduchá. Potřebuješ k tomu cukr, kokosový olej a pár kapek vonné esence dle libosti. Smíchej všechny přísady v misce, kde vznikne směs, kterou naneseš krouživými pohyby na celé tělo. Po obrušující masáži se opláchni ideálně vlažnou vodou a užívej si hladké kůže.

Víš, že jakýkoliv olej se nanáší na navlhčenou pokožku? Jelikož použití samotného oleje vysušuje. Teprve až olej ve spojení s vodou hydratuje. Zároveň se do kůže lépe vstřebává a nezanechává pocit mastnosti.

TIP: Vylepši si večerní koupel přidaním kokosového oleje. Získáš tak několik příjemných bonusů. Kokos provoní místnost, lázeň a zvláční celé tělo.

Arganový olej

Arganový olej se považuje za tekuté zlato z Maroka. Zlatu se ve všech směrech skutečně vyrovná. Už pro svoje zázračné účinky, zaručující krásu a mládí. Vhodný pro různé typy pleti všech věkových kategorií.

Zázrak z Maroka obsahuje mnoho cenných látek, vitamíny E, F a A. Obdobně jako výše uvedený kokosový olej, lze ho využít na několik způsobů. K péči o vlasy, při masáži hlavy a těla, jako denní a noční pleťový krém, pro zdravé nehty i jako doplňek stravy. Marocký zázrak zakoupíte na webových stránkách Purity Vision.

TIP: Máš-li suché vlasy a roztřepené konce, dopřávej si pravidelně vlasový zábal z arganového oleje. Před mytím vlasů nanes olej i do pokožky hlavy, nech působit alespoň 1 hodinu a poté smyj šamponem. Vetři 1 až 2 kapky oleje i do suchých vlasových konců, vlasy tak budou silnějšší a zdravější.

Hroznový olej

Máš – li unavenou, suchou, citlivou a mastnou pleť. Hroznový olej je stvořený právě pro tebe.  Pleť dokáže rozjasnit, oživit a zvláčnit. Používej místo denního a nočního krému nebo jako sérum. Obsahuje vitamín E, který je považovaný za nejsilnější antioxidant. Ten nejlepší naleznete na Havlikovaapoteka.cz.

TIP: Čas na pleťovou masku? Vylepši si ji! Před nanesením pláténkové masky, mázni na pleť pár kapek hroznového oleje. Po 20 minutách masku sejmi a zbytky vetřete do kůže. Wau efekt na obličeji uvidíte okamžitě!

Bambucké máslo

Bambucké máslo se vyrábí ze semen stromu máslovníku afrického, který roste v subsaharské Africe. Obsahuje vitamíny A, D, E a F.  Neobsahuje parfemaci a proto je vhodný při kožních ekzémech, spáleninách od sluníčka a využijete ho i při bolestech svalů. Nejoblíbenější najdete od značky Sallos.

TIP: Bambucké máslo jako sprchový olej! Ve sprše, po umytí, nanes krouživými pohyby máslo na ještě mokré tělo a nech chvíli vstřebat. Poté lehkými bodovými dotyky se osuš ručníkem.

Tajemství krásy vyzrazeno!

Myrhový olej

Myrhový olej se pěstuje především v severovýchodní části Afriky a v oblasti Rudého moře. Olej vzniká ze stromu Myrhovníku, konkrétně z jeho kůry ze které vyteká žlutavá klejopryskyřice. V dávných dobách se využíval k rituálním a magickým účelům.

Myrhový olej účinně léčí deprese, akné a je vhodný při bolestivé menstruaci. Kvůli antiseptickým vlastnostem se využije i při zánětech v ústech, při nachlazení a chřipce. V období růstu dokáže zabránit vzniku nepěkných strií. Ale nedoporučuje se v období těhotenství.

TIP: Lék na zklidění ducha a mysli. Nakapej pár kapek myrhového oleje do aromalampy a relaxuj.

Citronový olej

Úzkost, stres a únava? Citronový olej pomůže! Získává se z Citroníku limonového. Pro výrobu 1 kg oleje se spotřebuje 200 kg citronové kúry, což představuje cca 3000 plodů! Získaný olej převážně pochází sluncem zalité Kalifonie, Floridy či Sicílie. Není žádný div, že olej pomáhá překonat chmury a špatnou náladu v sychravém počasí.

TIP: Pocit slabosti? Nakapej 2 až 3 kapky oleje na kostku cukru a cumlej ji jako bonbon. Okamžitě tě postaví na nohy!

Eukalyptový olej

Strom Ekaulypt původně pochází z Austrálie. Poté byl vysázen po celém Středomoří a ke svému růstu spotřebuje velmi velké množství vody. Bývá přezdívany jako horečkový strom, kvůli tomu, že snižuje teplotu těla při chčipce a nachlazení.

TIP: Při ucpaném nosu a rýmě pomáhá napářka obličeje s přidáním pár kapek eukalyptového oleje.

Ricinový olej

Ricinový olej se vyrábí ze semen skočce obecného. Pochází původně z oblati Asie a Afriky. Velmi často bývá doporučován kadeřnicemi k péči o vlasy. Můžete ho vyzkoušet i na podporu růstu Vašich řas!

TIP: Měj řasy jako mrkací panenka! Postačí k tomu každý večer nanést vatovou tyčinkou ricinový olej na odlíčené řasy. Při pravidelném používání  po dobu 1 až 2 měsíce, ti porostou řasy až k nebeským výšinám. Pozor! Neměl by se ale dostat do očí!

Jaký druh oleje používáš nebo se chystáš vyzkoušet? Vyzkoušela jsi některý z uvedených tipů a pomohly ti? Těším se na všechny Vaše komentáře, zkušenosti a otázky, které můžete přidat dole pod článkem.

Užívej zbytek léta a zase brzy naviděnou!

Šťastná Lucie


Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště