Lepší Já

Splň si 3 cíle za 3 měsíce!

K osobnímu pocitu štěstí je důležité se věnovat i svým vytyčeným cílům. Asi i Ty to znáš. Říkáš si, jakmile dostuduji, jakmile budu mít více času, jakmile dokončím tohle a tamto. Tak si poté splním sen a dopřeji si měsíční dovolenou na Bali nebo naučím se konečně pořádně anglicky nebo si koupím vysněnou značkovou kabelku a podobně. Věř mi, že málokdy k tomu ve skutečnosti dojde.

Pořád si zoufáš, proč to i ono nemáš a vyvolává to v tobě pocity nespokojenosti. Ale samo od sebe nikdy nic nepřijde. Je třeba jednat a pokud to, co jsi si vybrala, skutečně chceš a půjdeš tomu naproti. Ono TO přijde!

Vím, co chci a dosáhnu toho!

Asi si říkáš, že se to lehce píše/řekne, ale mám tu pro tebe plán. Jak se dopracovat k tomu, co si TEĎ pevně stanovíš. Třeba si i přitom uvědomíš, co nechceš. To je také důležité pro případ, když během své životní cesty koriguješ či rovnou měníš směr. Máš tak pořád něco, čeho se můžeš držet.

Následující odstavce jsou zaměřené na plnění tvých 3 cílů během 3 měsíců. Proč 3 cíle za uvedené období? Jelikož, když chceš dosáhnout nebo si plnit více cílů najednou, tak tě to jen zbytečně zatěžuje. Ideální je si dát 1 max. 3 cíle s určením času, kdy je chceš dosáhnout. Takže od tohoto okamžiku do konce roku si splníš, co si zamaneš! A do nového roku vpluješ s lepším vědomím toho, že ten minulý stál skutečně za to.

Vytvořila jsem pro tebe plán, který najdeš na konci tohoto článku. Vytiskni si ho a vyplněný ho dej na viditelné místo. Tak, abys ho měla neustále před sebou na očích a postupně malými krůčky se blížila ke svým přáním. Budeme s ním dále pracovat. Tak pojďme na to!

Kdo nemá cíle, jakoby nežil.

Jaké jsou moje cíle?

Vyhraď si pro sebe hodinu, kdy se budeš věnovat jen sama sobě, svým snům a přáním. Na příjemném a klidném místě, se na chvíli ponoř do svých myšlenek. Zeptej se sama sebe, co ti schází ke stěští. Co jsi si vždycky chtěla splnit nebo co jsi prozatím jen odkládala. Může to být cokoliv, co chceš zvládnout.

Poté si své tužby do první kolonky napiš. Například: 1. Napsat diplomovou práci 2. Zlepšit se v hovorové angličtině 3. Naučit se jezdit na inlinech.

Již vím, čeho chci dosáhnout, ale to by samo o sobě nestačilo, když nebudu vědět, jak na to. Proto dalším logickým krokem bude, napsat si v následující kolonce postup, který mě přiblíží k těmto cílům.

1a. Abych před koncem roku dokončila diplomovou práci, bude nutné se ji věnovat každý den, bez víkendů a svátků. To znamená napsat 1 až 2 strany denně. Což není tak strašné. A navíc další 2 následující měsíce zbydou pro případnou úpravu chyb a nedostatků. Již z mých zkušeností ze psaní bakalářské práce, doporučuji se věnovat práci v předstihu.

2a. Pokud se chci zdokonalit ve své mluvené angličtině, tak potřebuji v tomto jazyce, pokud možno, co nejvíce hovořit. Můžu docházet 1x týdně do konverzačních klubů ve svém okolí, které jsou, jak zdarma, tak za poplatek. Anebo si můžu najít rodilého mluvčího, který žije v České republice a výměnou za doučování z angličtiny, budu ho učit česky. Jednak to lze uskutečnit kdekoliv, ale třeba i přes Skype. Možností je několik a já si vybrala obojí.

3a. Hodně dlouho hledám nějaký sport u kterého bych si pročistila hlavu a protáhla tělo. Tak proč nezkusit kolečkové brusle. Do začátku potřebuji kvalitní brusle, helmu a chrániče.

Může se stát, že budeš potřebovat k úhradě nějaké finance. Mě osobně psaní diplomové práce nic stát nebude, kromě nezbytné úhrady za rezervaci knih v městské knihovně. Účast v konverzačním klubu je zdarma, stejně tak i komunikace přes Skype s rodilým mluvčím. Investici do výbavy Inline včetně veškerého příslušenství, tomu se již nevyhnu.

3b. Na zakoupení veškeré výbavy potřebuji částku cca 3000 Kč. Buď tuto částku vezmu ze svých naspořených finančních zdrojů anebo, když není jiná možnost (pro případ, kdy by byla suma několika násobně vyšší) ji našetřím za 3 měsíce. Lze si vypočítat potřebnou měsíční či denní sumu , kterou musím vydělat. A za uvedenou dobu si potřebné vybavení zakoupím.

Dalším bodem bude, že si určím, co IHNED udělám. Například: 1c. Shromáždím veškerou potřebnou literaturu a další zdroje. 2c. Vyhledám si na internetu, kde se organizují zdarma konverzační kluby v anglickém jazyce apod.

Poté si podobným způsobem rozepíši, jak budu postupovat každý další den a stejně tak i co je potřeba udělat každý týden. A toho se držet! Pokud to bude váznout a neuděláš akci, nic se nezmění. Nicméně pro neustálé prokrastinátorky je nejvhodnější si ze začátku určit pouze 1 cíl. Tak vzhůru do toho!

Věřím, že se tento článek líbil a již při jeho čtení, se ti vybavilo, co všechno chceš dokázat, udělat či mít. Někdy zkrátka jen chtít nestačí a místo výmluv, proto něco teď udělej.

Osobní plán ke splnění cílů

Šťastná eL.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště